תביעה אישית בתאונת דרכים - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 11:02, 6 באוקטובר 2015

  שלום רב, אימי ואחותי נתבעו לאחרונה בתביעות קטנות בעקבות תאונת דרכים שעשתה אחותי ברכבה של אימי וזאת למרות שאימי כלל לא היתה ברכב בזמן התאונה. התובע הינו בעל הרכב השני אשר גם הוא לא היה ברכב בזמן התאונה ואשתו היא שנהגה ברכב. מלבד הטענות לגופו של עניין באשר לתאונה עצמה- רציתי לדעת: א. האם התובע שכלל לא היה ברכב יכול לתבוע ? ראשית- הוא לא היה ברכב בזמן התאונה וכל מה שהוא טוען נמסר לו מאשתו, שנית- איך הוא יכול לתבוע את אמא שלי אשר ממילא גם לא נכחה במקום? ב. לאמא שלי שהיא בעלת הרכב בו נהגה אחותי יש ביטוח חובה ומקיף- מדוע התביעה הוגשה כתביעה אישית נגדה ונגד אחותי ומה עליה לעשות כדי לערב את הביטוח באופן שבו גם אם יקבע שאחותי "אשמה" הביטוח ישלם את הפיצוי הנתבע? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:18, 8 באוקטובר 2015

  לשאלה הראשונה - התשובה היא "כן". כל אחד יכול לתבוע. הוא יצטרך להוכיח שנגרם לו נזק, והוא יצטרך לשכנע למה אמא שלך צריכה לשלם על נזק אם היא בכלל לא נהגה.
  לשאלה השניה - אתם צריכים לפנות בכתב לביטוח, להגיד להם שהוגשה נגדכם תביעה, להעביר להם את התביעה ולדרוש מהם לקחת אותם לטיפולם. תתעדו את הפניות, פנו גם בעל פה וגם בכתב וגם דרך הסוכן, והם יקחו את התיק.

  תגובה
 • 19:28, 8 באוקטובר 2015

  תודה רבה על תשובתך.
  אם התביעה מועברת לטיפול חברת הביטוח האם אימי ואחותי צריכות להגיש כתב הגנה למען הזהירות או פשוט להודיע לבית המשפט שהתביעה עגרה לטיפולם?

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  04:18, 9 באוקטובר 2015

  אם חברת הביטוח מקבלת את התיק לטיפולה - היא תדאג להכל.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.