הכרה של שקרן פנסיה בשינויים במבחן הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים (מבחן ה- IADL) - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 13:59, 5 באפריל 2016

  לפי תקנון על מנת שהקרן תכיר בנכה סיעודי, יש לבחון הזדקקותו לעזרה בפעולות יום יום , או להשגחה-כפי שהן מוגדרות בחוק ביטח לאומי סעיף 223 שם. שירותים מיוחדים זו קצבה שביטוח לאומי נותן למי שזקוק לעזרה בפעולות יום יום או להשגחה. אציין שמפורסם באתר הביטוח הלאומי כי במבחן הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים (מבחן ה- IADL) חלו שינויים באופן שהזכאות לקצבה ושיעוריה נבדקים גם בהתאם לצורך בעזרה במשק בית: הכנת מזון, הפעלת מכשירי חשמל, אחזקת הבית, טיפול תרופתי, ביצוע קניות וסידורים מוסדיים וכספיים. אלא שבסעיף 223 לחוק הביטוח הלאומי אין כל התייחסות לשינויים במבחן הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים (מבחן ה- IADL) המפורסמים באתר האינטרנט של הביטוח הלאומי. קרי בסעיף 223 לחוק ביטוח לאומי לא מצויין עניין הזדקקות לעזרה במשק הבית. שאלתי היא האם על קרן הפנסיה להכיר בשינוי המפורט לעיל שמוסיף עניין היזדקקות לעזרה במשק הבית, ולבחון הכרה בנכה גם בהתאם להזדקקותו לעזרה במשק הבית? בין אם התשובה שלילית או חיובית- אשמח לקבל נימוק לתשובה תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:22, 8 באפריל 2016

  השאלה סבוכה מידי בשביל הפורום. יש לבחון היטב מה אומר התקנון, לעומת השינויים של הביטוח הלאומי, ולראות איך ניתן ליישב אותם. אני ממליץ לך לפנות ליעוץ מקצועי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.