10% נכות צמיתה- תאונת עבודה - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 13:35, 25 בינואר 2013

  שלום, אני בן 28 עובד כשכיר בחברת הייטק הנותנת שירותים למשרד ממשלתי. לפני 8 חודשים במהלך משחק כדורסל במקום עבודתי נפצעתי וסובבתי את קרסול ימין. לאחר בדיקות, צילומים, פזיוטרפיה, 2 ועדות רפואיות, הוחלט כי יש לי קרע חלקי וקרע מלא של רצועות הקרסול (שבר בפטישון הלטרלי). הוועדה הרפואית קבעה כי יש לי 10% נכות לצמיתה ומעניקה לי 29,880 ש״ח כמעהק חד פעמי. האם זה סביר שזה שווי המענק? לאור העובדה שיש לי עדיין כאבים ואיני מסוגל לחזור לפעילות ספורטיבית.. אודה לתשובתכם... שלמה.

  השב
 • 23:09, 26 בינואר 2013

  שלמה שלום,

  החישוב של המענק נראה לי נכון.
  החשבון הוא 75% * 6,500 ש"ח (בסיס השכר שמסרת לי)* 10% * 43 (מקדם) = 21,000 ש"ח ואת זה מצמידים.
  אם קיבלת כ- 30,000 ש"ח רק בגין הנכות של ה- 10% זה הגיוני וסביר.

  אני מפנה אותך למדור שאלות ותשובות באתר שלי שם הסברתי את דרך החישוב בפירוט:
  http://www.lbl.co.il/questions_rtl.html?v=92516371624


  לגבי ערעור - ניתן לערער בשתי נקודות: האחת רפואית והשנייה תפקודית. בנקודה הרפואית תוקפים את הקביעה של הוועדה בנוגע לשאלות שברפואה. בנקודה זו אני ממליץ להעזר בחוו"ד של מומחה. הנקודה השנייה היא הנקודה התפקודית (קוראים לזה תקנה 15), ושם מנסים להוכיח שהנכות גרמה לך לירידה משמועיתית (לפחות 30%) בהכנסות למשך זמן ניכר.

  אני ממליץ לך להבדק על ידי מומחה רפואי שמבין בעריכת חוו"ד משפטיות שיגיד לך האם הנכות שנקבעה לך היא נכונה מבחינה רפואית, ובהתאם להחליט אם לערער או לא.

  מבחינת האפשרות לתבוע גורמים נוספים - לפי מה שאתה מספר, נראה שהתאונה היא באשמת אופן המשחק ולא באשמת גורמים חיצוניים. במקרה כזה, אין לדעתי את מי לתבוע בנוסף.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.