לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מיקי

לגביי תשלום קצבה חודשית

שלום. אירעה לי תאונה בערך בגיל 18 (כיום אני בן 25) רק החודש קבע לי הביטוח לאומי 20% נכות לצמיתות עקב החמרה במצבי. השאלה שלי שבחישוב הקיצבה החודשית מחשבים לי את שכלול שלושת החודשים הקודמים לתאונה, מיותר לציין שבתור צעיר בן 18 הסכום מאוד קטן יחסית להיום. *שאלתי היא האם אפשר לשנות את גובה הקיצבה שתגזר מהסכום השתכרותי כיום? *בנוסף אני מחפש בהמון אתרים את הזכויות/הטבות הספיציפיות שמגיעות לנכה 20% אך אני לא ממש מצליח להבין מה מגיע ומה לא. אשמח אם תעזרו לי להבין. תודה מראש!

מרק לייזרוביץ עורך דין

שלום מיקי, לא ניתן לשנות את גובה השכר המחושב. עם זאת, אנא בדוק שהשכר שלפיו חישבו הוא 80% מהשכר הממוצע במשק באותה תקופה, שכן החישוב לגילאי 18 שונה ולא מבוסס על בסיס השכר בפועל אלא על בסיס שכר רעיוני בגובה של 80% מהשכר הממוצע במשק. על הזכויות ניתן ללמוד מאתר הביטוח הלאומי. אשמח אם תפרט מהו הבסיס לתאונה והאם תבעת את מעבידך באותה עת.

מיקי

ראשית אשמח לדעת מה היה השכר הממוצע במשק בתאריך התאונה (05/2005) הייתי בן 17 ו7 חודשים. אני לא מוצליח לאתר את הסכום באתר אשמח לדעת מהו. ובנוגע לתביעה הגשתי אך ורק לביטוח לאומי. עבדתי בחברת משקאות בתור עוזר נהג ומחלק סחורה. כאשר חזרנו לסניף נפלתי ברחבת הסניף ובמהלך הנפילה כול משקל גופי נבלם עם יד ימין, כתוצאה מכך פרקתי את כתף ימין, קרעתי רצועות, הובהלתי לב''ח ועד היום סובל מכאבים וכמובן החמרה במצב (כמו שב.ל קבע). יש לציין שהוצע לי ניתוח, ביצעתי בדיקות רפואיות מורחבות (MRI) ופרופסור פרטיים. כול הממצאים מראים על אי תקינות בכתף, פריקות חוזרות וקרע. אשמח לדעת אם בנוסף לתביעה ולנכות מביטוח לאומי יש אפשרות לתבוע את החברה? במידה וכן אשמח לשוחח עימך בפרטי עדכן אותי איך ואיפה. תודה.

מיקי ממתין לשובה....

ראשית אשמח לדעת מה היה השכר הממוצע במשק בתאריך התאונה (05/2005) הייתי בן 17 ו7 חודשים. אני לא מוצליח לאתר את הסכום באתר אשמח לדעת מהו. ובנוגע לתביעה הגשתי אך ורק לביטוח לאומי. עבדתי בחברת משקאות בתור עוזר נהג ומחלק סחורה. כאשר חזרנו לסניף נפלתי ברחבת הסניף ובמהלך הנפילה כול משקל גופי נבלם עם יד ימין, כתוצאה מכך פרקתי את כתף ימין, קרעתי רצועות, הובהלתי לב''ח ועד היום סובל מכאבים וכמובן החמרה במצב (כמו שב.ל קבע). יש לציין שהוצע לי ניתוח, ביצעתי בדיקות רפואיות מורחבות (MRI) ופרופסור פרטיים. כול הממצאים מראים על אי תקינות בכתף, פריקות חוזרות וקרע. אשמח לדעת אם בנוסף לתביעה ולנכות מביטוח לאומי יש אפשרות לתבוע את החברה? במידה וכן אשמח לשוחח עימך בפרטי עדכן אותי איך ואיפה. תודה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נזקי גוף ופיצויים