שאלות משפטיות תוסף תזונה - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 19:36, 25 בפברואר 2013

  האם תוסף תזונה המיוצר בארץ על פי חוק מפעל מאושר מרכיבים מאושרים תווית מאושרת משווק כחוק ללא הטעיות הציבור לריפוי מחלות האם מוצר העומד בקריטריונים יוצא לשוק פתוח לתביעות נזיקין ? האם במקרה בו מישהו אלרגי או בעל רגישות כלשהי לאחד הרכיבים במוצר נפגע האם הוא רשאי לתבוע ? כיצד על משווק ויצרן להגן על עצמו ? בברכה רועי

  השב
 • 00:12, 2 במרץ 2013

  התשובה הפשוטה היא שאין שום דרך למנוע תביעה.
  ככל שלא נפל פגם בייצור המוצר ו/או שהאזהרות על המוצר הן מספיקות - ככל הנראה שלא ניתן יהיה לפעול באמצעות חוק מוצרים פגומים, אך זה עדיין לא מונע את האפשרות לתבוע בגין עילת הרשלנות.

  "כלל האצבע" הוא שאין לאדם נגרם נזק כתוצאה משימוש במוצר, סביר יותר להניח שהייתה זו התרשלות מצידו של היצרן (קוראים לזה "כלל הדבר מדבר בעד עצמו").

  הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך היא באמצעות ביטוח חבות המוצר. המדובר במוצר ביטוחי יקר, אך שום ביטוח אחר לא יספיק (למשל - אם תעשה ביטוח צד ג' מתוך הנחה שזו "חבות כלפי הציבור", בבוא העת לא תקבל כיסוי ביטוחי).

  אני מציע לך להתייעץ עם סוכן ביטוח רציני שעוסק בתחום של חבות מוצר (סוכן שמייצג חברות יצרניות).

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.