ערעור על החלטת שופטת להפחית עירבון - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • רשל

  נשלח ע"ירשל 23:04, 15 באפריל 2013

  בדיון בצו מניעה השופטת הפחיתה את העירבון שהופקד על ידי מבקש הצו, בעת מתן הצו במעמד צד אחד, כך שאין ערבות מספיקה לנזקי צו מניעה. האם זו החלטה שאפשר לערער עליה? ואם כן האם בזכות או ברשות. אם הסיבה לבקשת ההפחתה בפקדון, היתה שקרית ולא אמרה את האמת ? האם זו סיבה לבטל את ההחלטה גם אם עבר מועד הערעור אם קיים ? תודה

  השב
 • 17:32, 21 באפריל 2013

  שלום רב,

  ניתן להגיש בקשה לעיון מחדש בפני ביהמ"ש שנתן את ההחלטה ולבסס את הבקשה על המידע המצוי בידיך שעשוי להאיר את הבקשה להפחתת הערבון באור שלילי.

  ניתן להגיש ערעור על החלטה אחרת של בית משפט שלום בענין אזרחי לפני בית משפט מחוזי, אם ניתנה רשות לכך מאת שופט של בית המשפט המחוזי. רשות כאמור לגבי החלטה אחרת תינתן אם שוכנע בית המשפט כי אם הערעור על ההחלטה יידון במסגרת הערעור על פסק הדין ולא באופן מיידי, יהיה בכך כדי להשפיע באופן ממשי על זכויות הצדדים או שעלול להיגרם לצד להליך נזק של ממש.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר