יעוץ האם לעבור מקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 16:20, 14 באוגוסט 2016

  יש לי קרן פנסיה בהראל מטעם משרד החינוך והסתדרות המורים שם אני משלמת 0% + 2% בהלמן אלדובי אתם מציעים 0.001% + 1.49% על פניו הלמן זולים יותר. התוכלו להעביר לי הערכה כמה אחסוך בשנה אם אעבור להלמן ? לזכותי תגמולי עובד 43000 תגמולי מעסיק 58000 פיצויים 51000 סה"כ 153000 גילי 35

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  19:49, 18 באוגוסט 2016

  ראשית אציין כי דמי הניהול שאת משלמת בהראל הינם נמוכים ביותר. הפורום לא נועד ואין ביכולתו לבצע סימולציות מהסוג שביקשת. ניתן לקבל סימולציה כאמור באחד משני הגופים שביניהן את מתלבטת (יתכן ואפילו באתר האינטרנט שלהם יש סימולטור לענין זה). לנוחותך קיים גם סימולטור שמקיים אגף שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר לטובת החוסכים הפנסיוניים בכתובת - http://nihul.mof.gov.il/. יש לדעת כי בחירה בקרן הפנסיה אינה מתמצת לבחינת גובה דמי הניהול בלבד. דמי ניהול הם פקטור חשוב אולם לא בלעדי. בנוסף לדמי הניהול יש לבחון איתנות פיננסית של הגוף המנהל, גודל של קרן הפנסיה, איכות השירות, תשואות וכו'. מומלץ לקבל ייעוץ פנסיוני

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.