תחילת עבודה אצל מעביד חדש מספר שאלות בנוגע לפנסיה? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שקד

  נשלח ע"ישקד 15:33, 20 באוגוסט 2016

  שלום לכולם, התחלתי לעבוד אצל מעסיק חדש, יש לי קרן פנסיה במגדל שאינה פעילה כרגע. אני מעוניין להמשיך להפריש לקרן זו. המעביד החדש שלי עובד עם מנורה מבטחים וניסה לשכנע אותי לעבור אליהם, יש לציין כי המעביד חזר ואמר כי בסוף זו החלטה שלי ואינו יכול להכריח אותי. סיכמנו שהמעביד יתחיל להפריש לי לקרן הישנה במגדל. כעת המעביד הפנה אותי לחברת הביטוח איתם הם עובדים ועליי לחתום על אותם טפסים בדיוק שקיבלתי ממגדל רק שהפעם על הטפסים הללו מופיע שם חברת הביטוח וסוכן הביטוח באמצעותם מתנהל המעביד שלי (שאין לי מושג מי אלו בכלל), כמו כן גם טפסים למתן הרשאה לביצוע פעולות בקרן שלי בעבור סוכן ביטוח זה. האם המעביד יכול לכפות עליי לעבוד דרך הסוכן הזה? או שאני יכול להתנהל עצמאית מול מגדל? הסיבה שאינני מעוניין בכך היא משום שאני מניח שסוכן זה יגזור עמלות ודמי ניהול שאינם תלויים בי בכלל ולא אוכל להתייצב מולו.. אשמח לעזרה בנושא, בתודה מראש, שקד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:54, 21 באוגוסט 2016

  המעביד אינו רשאי לכפות עליך לעבוד דרך סוכן ביטוח ספיציפי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.