פנסיית שארים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רות ריבק

  נשלח ע"ירות ריבק 17:18, 18 באוקטובר 2013

  אלמנה המקבלת פנסיית שארים ויש לה חבר, האם היא זכאית להמשיך ולקבל הפנסיה?

  השב
 • 09:10, 20 באוקטובר 2013

  רות שלום

  בעקרון יש לציין מהו המקור שממנו משולמת לך פנסיית שאירים: האםפנסיה תקציבית מכוח חוק שירות המדינה (גמלאות) או מקרן פנסיה וותיקה או מקרן פנסיה חדשה.

  לכל אחד ממקורות תשלום הפנסיה הנ"ל - יש מערכת זכויות וחובות נפרדת (במקרה של פנסיה תקציבית - יש חוק, ובמקרה של קרן פנסיה יש תקנון הקובע את הזכויות והחובות- כאשר לענין השאלה הנשאלת יש לבדוק בתקנון הספיציפי).

  בכל מקרה- באופן כללי

  אם מדובר על פנסיה תקציבית (מהמדינה)- אזי נישואים מחדש מפסיקים את הזכאות לתשלום פנסית שאירים- אין בחוק התייחסות ל'חבר' (אם כי יש לקחת בחשבון כי כשם שניתן להכיר על פי החוק בידועים בציבור - כבעלי סטטוס נשואים לעניינם שונים (ידועים בציבור לענין זה באופן כללי הינם מי שמקיימים משק בית משותף לתקופה משמעותית וגילו דעתם כי הינם כבני זוג נשואים לכל דבר וענין גם אם באופן רשמי לא נישאו);

  בקרן פנסיה ותיקה השייכת לקרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר 'עמיתים' (קרנות הפנסיה הוותיקות שאינן מאוזנות אקטורית- מבטחים הוותיקה, מקפת הוותיקה, קג"מ, הדסה, פועלי בנין וכו')- אין הגבלה לענין זה (על התקנון האחיד שחל בקרנות הפנסיה הותיקות המאוזנות);

  כנ"ל בקרן בקרן פנסיה חדשה

  האמור הינו סקירה כללית ואינו בא להחילף חוו"ד ספיציפית שיש לקבל אשר תבוסס על בסיס סוג הפנסיה המשולמת והמוקר לתשלום הפנסיה

  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.