קרן פנסיה מבטחים הוותיקה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 10:03, 23 בספטמבר 2016

  אבנר, מבקש ברשותך להבהיר את הנקודה. 2) לאמי סכום זניח במבטחים הוותיקה. (13000 למשיכה חד פעמית) היא לא רוצה לגעת בכסף אבל מפחדת שהכסף יוותר בקרן. במידה והעמיתה הולכת לעולמה ונותר בן הזוג . האם הוא יקבל קצבה מהקרן במצב זה בכל מקרה גם אם הוא לא מעוניין? עלול להיווצר מצב שיקבל קצבה בניגוד לרצונו ואז בפטירתו (לא יקבל מספיק קצבאות) הכסף יוותר בקרן. 2) האם מכוון שהיתרה קטנה אז בכל מקרה יתירו תמיד למשוך הכל כסכום חד פעמי ואין חשש? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:08, 25 בספטמבר 2016

  אם לאחר פטירת עמית נותר בן זוג המוכר כ/שאיר/ על פי הגדרת המונח בתקנון הקרן, הריהו זכאי לפנסית שאירים, בהתמלא התנאים הקבועים לכך בתקנון הקרן כפי שיהיו במועד הפטירה. ככל שאיו שאירים וקיימים יורשים עלפי צוואה או על פי דין, הריהם זכאים לכספים. מומלץ לפנוץת לקבלת יעוץ פנסיוני מיועץ פניסונמי בלתי תלוי בעל רשיון. בהצלחה

  תגובה
 • 13:08, 26 בספטמבר 2016

  תודה רבה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.