קרן פנסיה במקום העבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 11:47, 1 בפברואר 2014

  שלום שמי עומר ואני בן 32, ידע מועט לגבי זכויותי הפנסיוניות שאלתי היא כזאת: כשהגעתי למקום העבודה הנוכחי נפגשתי עם סוכן של חברת הביטוח קלי. סיכמנו על הפרשה לקרן פנסיהבמנורה. די קיבלתי ללא שאלות את מה שהוא הציע. האם אני יכול לעבור לכל קרן פנסיה לפי בחירתי וללא תיווך סוכנות הביטוח? לפי מיטב הבנתי ישנן קרנות המציעות דמי ניהול נמוכים ההרבה ממה שאני מקבל כעת. תודה מראש עומר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו״ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  19:57, 1 בפברואר 2014

  עומר שלום

  קימת לך הזכות, בכל עת, לבחור בכל קרן פנסיה חדשה וכן להעביר את היתרה שנצברה לך בקרן הפנסיה הנוכחית לקרן בה תבחר. ניתן לעשות זאת גם ללא תיווך של סוכן הביטוח. יחד עם יש לדעת כי בחירה בקרן פנסיה לא אמורה להתבסס על גובה דמי הניהול בלבד (הגם שזהו נתון חשוב אשר באופן מצטבר לאורך שנים, במיוחד לנוכח גילך הצעיר, יכול לבוא לידי ביטוי בסכומים משמעותים) אלא גם על נתונים נוספים (תשואה, גודל של הקרן, איכות הניהול, שירות הלקוחות, מדד הסיכון וכו׳).

  כמו כן, יש לדעת כי קבלת יעוץ פנסיוני מסוכן ביטוח או יועץ פנסיוני משווק פנסיוני (שיכול להיות אגב גם עובד של הגוף המוסדי אליו אתה בוחר להצטרף) הינו שלב חשוב בטרם קבלת ההחלטה .

  שבוע טוב ובהצלחה

  אבנר בן חיון, עו״ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.