ניכוי כספי פנסיה ממשכורת העובד ואי הופעתם כמשולמים בדוחות פנסיה שנתיים. - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רינה רוזן

  נשלח ע"ירינה רוזן 19:11, 6 ביולי 2014

  שלום, בדוחות פנסיה שנתיים משנת 2012 ו- 2013 לא מופיעים מספר חודשים אשר החברה המבטחת טוענת כי לא הועברו כספים בגינם (למותר לציין כי מתלושי המשכורת שלי הופרשו כספי הפנסיה כחוק מדי חודש). סוכן הביטוח טוען כי העביר את כל הכספים בגין החודשים החסרים לחברת הביטוח (משרד רואה החשבון יכול להמציא העתקים של ההמחאות שנתנו לסוכן הביטוח). המעסיק ניסה לברר את העניין עם סוכן הביטוח, אך זה אישר לו כי אין דאגה משום שהכל שולם כחוק. בנתיים אני תוהה איפה הכסף? והאם אני זכאית לי לפיצוי בגין העיכוב החמור לכשיתוקן המצב. מה עלי לעשות? האם לפנות לבית דין לענייני עבודה? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו״ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  22:51, 6 ביולי 2014

  בהחלט יש מקום לדאגה

  יש כאן שלושה שותפים לעניין זה:

  1. היצרן הפנסיוני - המוחזק אחראי על פי דין במקרים בהם לא שולמו דמי גמולים כסדרם;
  2. המעסיק אשר נדרש לספר לך ראיה לביצוע התשלום ליעדו;
  3. סוכן הביטוח (ככל שהמעסיק מעביר דרכו ליצרן הפנסיוני את דמי הגמולים בגינך)

  עד שלא יכול על ידי מי מהם אחרת כולם מוחזקים כאחראיים והייתי מציע לך לדרוש בפניה בכתב אל כל אחד מהם בנפרד את הסברו למחדל וככל שהדבר לא יניב תוצאה - גם לתבוע

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.