תשלום פנסיה בדיעבד לעוזרת בית - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 15:19, 12 ביולי 2014

  שלום רב, אני רוצה לשלם עבור פנסיה לעוזרת שעבדה אצלי במשך 13 וחצי חודשים ואין בינינו קשרי עבודה יותר. האם אני אמורה לשלם לה ישירות? האם עלי לשלם על כל התקופה או שרק החל מהחודש השישי? היא עבדה אצלי פעם בשבוע- כמה מגיע לה? תודה רבה ושבוע טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  23:11, 12 ביולי 2014

  שלום
  דרך המלך היא תשלום לקרן הפנסיה. שיעור התשלום הוא לפי האחוזים שבצו ההרחבה לשנה הרלוונטית (בשנת 2014 17.5% מהמשכורת, בשנת 2013 15%).

  הואיל ובהתאם להוראות מס הכנסה לא ניתן לשלם רטרואקטיבית לקרן פנסיה בגין שנת מס קודמת לשנת המס שבו מתבצעת ההפקדה, אזי אם היום את מבקשת לבצע תשלום לקרן הפנסיה אזי את יכולה לבצע הפרשות בגין חודשי ההעסקה שמחודש ינואר ועד עכשיו. בגין חודשי ההעסקה הקודמים - לא ניתן לשלם לקרן הפנסיה 'רגילה' אלא לקרן משלימה בלבד.

  לענין מועד תחילת ההפקדות ככל שהעובדת, ככל שהעובדת החלה את העסקתה אצלך ללא ביטוח פנסיוני פעיל, אזי חובת ההפקדה היא רק מתום החודש השישי להעסקתה

  ההפקדה היא מהשכר בפועל לפי שיעורי ההפרשה כאמור לעיל

  בהצלחה

  תגובה
 • 08:39, 23 בנובמבר 2014

  האם תוכל לפרט לגבי ההפקדות לקרן המשלימה?
  איך ניתן לבצע זאת?
  האם הפקדות אלה מאפשרות למעסיקים למלא את חובת התשלום באופן כזה שמגן עליהם מתביעות עתידיות מצד העובדים?
  מעסיקים רבים עברו על החוק מכיוון שלא היו מודעים לחובת התשלום לקרנות הפנסיה, ועל כן מבקשים למצוא פתרון שיאפשר להם לשלם את חובם, גם אם באיחור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.