הפרשת תגמולים לקרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שואלת

  נשלח ע"ישואלת 08:12, 4 בספטמבר 2014

  עובדת כמה שים.מופרש עבורי לקרן פנסיה מקיפה בפניקס,ע"י המעביד,.5% תגמולים. 8.33% (ניכוי שלי קבעתי 7%)מכיוון שההפרשה עפ"י פנסיה חובה צ"ל 6% מהשנה, האם תקין המצב?האם לא אמור המעביד להגדיל את הפרשותיו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:29, 4 בספטמבר 2014

  שלום רב, בתרגום חופשי, שאלתך היא, האם לאור כניסתה לתוקף ביום 1/1/2014 של מדרגת שיעור דמי הגמולים המקסימלי בצו ההרחבה לפנסיה חובה (17.5% בחלוקה של 5.5%- תגמולי עובד; 6% תגמולי מעביד; 6% פ"פ), יש לפעול בהתאם להוראות צו ההרחבה ולא על פי ההסכם שהיה קיים לך (לדבריך, לפני שנים, גם כאשר שיעור ההפקדות שלפיו היה גבוה מזה שהיה בצו ההרחבה)? שאלה זו טרם הוכרעה בפסיקה, וקיימות דיעות לכאן ולכאן, ביניהן גם הדיעה הסוברת כי עובד שההפרדות בגינו היו בשיעור של 18.33% ערב השינוי שבשנת 2014, המעסיק יכול להישאר בשיעור הפרשות זה ולא להחיל את הוראות הצו. כאמור בענין זה טרם ניתנה הכרעה בבית הדין לעבודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.