קרן פנסיה לעוזרת בית - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • תמי

  נשלח ע"יתמי 16:03, 4 בספטמבר 2014

  שלום רב פניתי למרכז לביטוח פנסיה חובה ונדהמתי מן העובדה שהם גובים דמי ניהול בסך 6% על ההפרשות וחצי אחוז על ניהול. שאלתי אם ניתן להפריש לקופות גמל בנקאיות עבור ביטוח פנסיה לעוזרת הבית.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:08, 5 בספטמבר 2014

  תמי שלום.
  לשאלתך, צו ההרחבה מחייב מעסיק להפקיד בקופת גמל לקצבה שיש בה כיסויים ביטוחים לנכות ושאירים (למעשה קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בלבד). לתשומת ליבך, המושג 'קופות גמל בנקאיות' עבר מן העולם בשנת 2005 עת מכרו הבנקים את קופות הגמל שהיו בבעלותם, במסגרת 'רפורמת בכר', לגופים פרטיים (בתי השקעות וחברות ביטוח). לגופו של עניין, דמי הניהול שציינת הם דמי הניהול שרשאית קרן פנסיה לגבות על פי הדין. בהתחשב בגובה ההפרשות שמשלמים מעסיקים בגין עובדים שעל פי צו ההרחבה לפנסיה חובה, ובמקרה שלך- עוזרת בית- לא נראה כי מדובר בדמי ניהול גבוהים ביחס לסכום ההפרשות. דמי הניהול נגבים מתוך תכנית הפנסיה של העמיתה. לצורך המחשה בעניינך- נניח ואת משלמת שכר לעוזרת הבית בסך של 1,000 ש"ח לחודש. סכום ההפקדות בגינה לקרן הפנסיה הינו 175 ש"ח בחודש (5.5% ניכוי עובד; 6% תגמולי מעביד ו- 6% פיצוי פיטורים). מתוך סכום זה גובה החברה המנהלת של קרן הפנסיה דמי ניהול מהתגמולים בשיעור 6% - היינו 10.5 ש"ח לחודש. וכן 0.5% מהצבירה (נניח שלאחר שנה יצטרבו בקרן 175 כפול 12= 2,100 ש"ח) - שזה עוד 10.5 ש"ח (לשנה). בדמי הניהול האלה- החברה המנהלת - מנהלת את כספי העמיתה במערכות המידע, משקיעה אותם בשוק ההון, שולחת דואר (דוחות תקופתיים) וכו'

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.