הפרשות של 5% לפנסיה במקום 6% - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 13:18, 27 בינואר 2015

  שלום, אני עוזבת כרגע את העבודה. אני חתומה על סעיף 14. היו לי 50% הפרשות לפנסיה ו 50% הפרשות לביטוח מנהלים. ובנוסף החברה הפרישה מכל השכר לאובדן כושר עבודה. הלכתי ליועץ פנסיוני שטען שהחברה חייבת לי כסף כי הפרישה 5% ולא 6%. החברה טוענת שהיות שהפרישו אובדן כח עבודה על שכר מלא זה בסדר שהפרישו 5%. מה אתם אומרים???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:34, 27 בינואר 2015

  השאלה היא מה היתה החובה מכוח הסכם העבודה שלך. בהסכם העבודה קבוע שיעור ההפרשה לפנסיה. מהנתונים נראה כי את מכוונת למצב של הפרשות מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה בגין שנת 2014 הקובע שיעור הפרשות תגמולי מעסיק בגין שנת 2014 ואילך בגובה של 6% מעסיק (ו-5.5% ניכוי עובד). אם זה המצב כאן, אז אכן יש דיעות חלוקות בענין זה, בקשר לפרשנות תחולת הצו לגבי עובד שמפרישים בגינו לביטוח מנהלים (אצלך הטיעון של המעסיק שהוא מפריש לא.כ.ע בנוסף לא נכון ביחס לקרן הפנסיה הואיל ובגינה לא מפרישים לא.כ.ע בנפרד).

  בכל מקרה טרם ניתנה הכרעה בענין זה בפסיקה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.