משיכה כספים מחשבונות קטנים עד 7000 - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • chric

  נשלח ע"יchric 17:06, 24 במרץ 2015

  שלום.אני לא הכי בקיע בקשר "צו שעה" של משיכת חשבונות רדומים עד סוף החודש,לפי האתר של משרד האוצר בבדיקה נמצאו אצלי 2 חשבונות לא פעילים,אחד-קרן פנסיה אצל הפניקס,והחשבון השני-ביטוח חיים עם חסכון אצל כלל, התקשרתי לכלל ונאמר לי שיש אצלי בערך 1500ש"ח בביטוח חיים עם חסכון ושאין באפשרותי למשוך זאת בלי מס מכיין שזה ביטוח חיים,כך הדבר?הסכום ממקום עבודה שעבדתי בו קצת זמן והמקום הזה לא קיים עוד,מה לעשות? וחשבון לא פעיל של קרן פנסיה אצל הפניקס אני אוכל להוציא בלי מס? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:37, 25 במרץ 2015

  תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (משיכת כספים מקופת גמל) (חשבונות בעלי יתרה צבורה נמוכה) (הוראת שעה), תשע"ד-2014, קובעות את האפשרות למשוך כספים מ'קופת גמל מורשית' עד ליום 31/3/2015 שהסכום הצבור בהן אינו עולה על 7,000 ש"ח, בפטור ממס. 'קופת גמל מורשית' לא נכללות קרנות פנסיה וקופות ביטוח, ולכן לא ניתן למשוך כספים מכוח תקנות אלה בפטור ממס.

  תגובה
 • 23:45, 25 במרץ 2015

  תודה רבה על התגובה,ז"א ששתי התיקים הלא פעילים שהם "קרן פנסיה" ו"ביטוח חיים עם חסכון" לא אוכל למשוך בפטור עם מס,מה אתה מייעץ לי לעשות איתם,להעביר אולי לתיק פעיל? תודה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:59, 26 במרץ 2015

  שלום, יתכן ויש להעביר אותם לקרן פנסיה / תכנית ביטוח מנהלים פעילה, תתייעץ על כך עם בעל רשיון שיווק או יעוץ פנסיוני (יכול להיות גם משווק של החברה שמנהלת את התכנית הפעילה). אגב, בלי קשר קראתי שיתכן ויש כוונה להאריך את התקופה של הוראת השעה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.