משיכת רכיב פיצויים מקופו"ג - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 19:50, 17 במאי 2015

  לפני מספר חודשים סיימתי לעבוד ברשות מקומית (מיוזמתי) לאחר 20 שנות עבודה. והקפאתי את הפנסייה התקציבית שלי עד לגיל פרישה (בעוד 17 שנים). ברשותי מספר קופות גמל מאותה העבודה שהופרשו חלקן ע"י המעביד וחלק של העובד. היום אני מעוניינית למשוך את החלק של הפיצויים בקופות הגמל, ומשפניתי לרשות המקומית על מנת לקבל מהם טופס 161 כדי לשחרר את הכספים נאמר לי כי לא יוכל לעשות זאת מכיוון שבשל העובדה שהקפאתי את הפנסייה עדיין מתקיימים בינינו יחסי עובד מעביד. האם ישנה דרך בה אוכל בכל זאת למשוך את רכיב הפיצויים מאותן קופות גמל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:17, 18 במאי 2015

  בעקרון, הואיל ותתכן זכאות משפטית לקבלת כספי פיצויים שהפקיד מעסיק ולפי נוהלי העבודה (לעיתים הדבר קבוע גם בתקנון הקופה) מבקשות הקופות לקבל אישור מעסיק לשחרור כספי הפיצויים, הרי שיש צורך להמציא את האישור. לא ברורה טענתו של המעסיק לאי הפקת האישור ויתכן ועומדת לך הזכות להגיש תביעה לביה"ד נגד המעסיק ונגד הקופה בענין זה לצורך ביצוע השחרור (הקופה אינה מעכבת את תשלום הפיצויים אלא בשל אי המצאת האישור המבוקש)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.