קרן פנסיה מבטחים הותיקה (עמיתים) - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 09:38, 1 ביוני 2015

  שלום רב, אבי נפטר לפני מספר חודשים והייתה לו קרן פנסיה במבטחים הותיקה. אימי רוצה להגיש תביעה לקרן בבקשה לקבלת קצבת שארים לאלמנה. האם מדובר בקצבה לכל החיים והאם היא מתקזזת עם הסכום שחסך עד ליום מותו? במידה ואכן מתקזז- האם לא כדאי פשוט למשוך את הסכום שצבר מהקרן בתור יורשים ולהימנע מהגשת בקשה לקצבת שארים לאלמנה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:31, 1 ביוני 2015

  פטירת עמית בקרן פנסיה מזכה את שאיריו, במקרה אלמנתו, בפנסית שאירים לכל החיים. פנסית השאירים מחושבת על בסיס צבירת הזכויות של המנוח בקרן. עם קבלת פנסית השאירים מתבטלת כל זכאות לקבלת תשלום אחר מהקרן. בעקרון, שאיר אינו יכול למשוך סכום חד פעמי מהקרן (הסכומים שנצברו בחיי העמית בקרן) שכן, תקנון קרן הפנסיה מחייב את השאיר בקבלת פנסיה (זו מטרת החסכון הפנסיוני בקרן הפנסיה). ישנם פתרונות של היוון חלק מהפנסיה ולענין זה יש לפנות לקרן הפנסיה אשר תדריך אתכם בענין זה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.