האם ניתן להפקיד כסף לקופת גמל? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • נעם

  נשלח ע"ינעם 16:22, 9 ביוני 2015

  שלום וברכה, ברשותי קופת גמל של פסגות גדיש, מדובר בקופה שנפתחה בשנות ה-90. קופה של עצמאים (אני במעמד 'עצמאי'). ניתן למשוך כיום ממנה להבנתי ללא קנס (כמו כן כתוב שזמן משיכה ראשוני חל מ-2008). ישנו סכום של מעט מעל 40,000 שח בה. לפני כ-4 שנים משכתי ממנה כמה אלפים בודדים. נאמר לי על ידי קרוב משפחה כי במידה ומשכתי ממנה - אזי לא ניתן להפקיד אליה יותר כספים. האם זה נכון? במידה וניתן להפקיד, האם עדיין ניתן יהיה למשוך ממנה בכל עת? אשמח להבהרה, תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:58, 10 ביוני 2015

  אכן לא ניתן להפקיד כספים לאותו חשבון בקופת גמל לתגמולים לאחר משיכת כספים ממנה. שים לב כי החל משנת 2008 קופות הגמל לתגמולים הפכו לקופות גמל לקצבה ביחס לכספים שמופקדים מינואר 2008 וקבלתן היא בדרך של קצבה (לא במשיכה חד פעמית) בגיל פרישה (ניתן להוון את הכספים ככל שקיימת לך קצבה מינימלית הקבועה בחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.