להמשיך ביטוח מנהלים או להחליף? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טטי

  נשלח ע"יטטי 07:47, 15 ביוני 2015

  בשנת 2002 פתחתי ביטוח מנהלים כשכל הכסף הלך להוני. מ-2008 הכספים באותה פוליסה נחסכים לקצבה. זה נעשה באופן אוטומטי , בלא ששאלו לרצוני. אך מקדם הקצבה שלי הוא לפי שנת 2008 (ולא מועד פתיחת הפוליסה, 2002) יחד עם זאת אחוז דמי הניהול מהרווחים נשאר גבוה כשהיה (15%). כעת, אני מתחילה עבודה חדשה ובודקת אלטרנטיבות. לפי הפוליסה שלי, החישוב מראה שסכום הקצבה שלי בעת פרישה, יהיה פחות משליש מהכנסותיי החודשיות היום. האם יש המלצה לשינוי כלשהו ? אולי לפתוח אופצית השקעה אחרת? האם יש דרך להחזיר את מקדם הקצבה של שנת 2002?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:41, 15 ביוני 2015

  אלו שאלות נדרשות שיש לתת עליהן את הדעת בהליך של ייעוץ פנסיוני מקיף מול יועץ פנסיוני (לרבות שאלת המקדם האם הוא של 2002 או של 2008) מומלץ איפה לקבל ייעוץ פרטני אצל בעל רשיון מוסמך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.