פדיון עם 35% מס עדיף על קצבה?? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 08:45, 15 ביולי 2015

  שלום רב! אני הגעתי לגיל פרישה ויש לי קרן פנסיה. אם אתחיל לקבל קצבה, יחולקו חסכונותיי במקדם (~200) ואקבל 1/200 כל חודש, שהם כ-6% שנתי. במילים אחרות, אני אקבל את הרווחים שעושה חברת הביטוח והחסכונות עצמם פשוט נשארים אצלה. לחילופין, אני יכול למשוך את כל הכסף ולשלם 35% מס. מחישוב קצר יוצא שתוך 8-9 שנים הכסף יצמח חזרה ל100% (בהנחה שאני יכול להסתדר בלעדיו ולשים אותו בתיק השקעות, למשל) כשבמקרה של קצבה, בתקופה הזאת אני אקבל רק חצי (6%*9=54%). על פניו, אופציית המשיכה עדיפה למרות המס, לפחות למי שלא תלוי בקצבה למחייתו לגמרי. האם זה הגיוני? תודה! נ.ב. - זה נכון שהקצבה צמודה למדד, אבל זה עדיין לא משנה את התמונה הכללית.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:24, 16 ביולי 2015

  מה השאלה שאתה שואל?

  תגובה
 • 13:36, 16 ביולי 2015

  האם יש משהוא משמעותי שפיספסתי בחישובים הנ"ל, או שבאמת עבור קצבה שאדם יכול להסתדר בלעדיה כעשור, עדיף פשוט למשוך עם תשלום של 35% מס?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:57, 16 ביולי 2015

  הנושא מורכב. קשה לשער את כל המצבים. ההנחות שציינת מניחות השאת תשואה על פדיון היתרה הצבורה בקרן (בניכוי המס עליה) שתשתווה לערך של קבלת פנסיה לתקופה מסוימת. לא בדקתי את החישובים. לא ברור כיצד ניתן להסתמך על תשואה שהנחת. לקבלת קיצבה מקרן פנסיה היבטים נוספים. ראשית קיים רכיב ביטוחי של פנסית שאירים לאלמנה למשך כל ימי חיה במקרה שלפטירת הפנסיונר. בנוסף, פנסית זקנה משולמת למשך כל ימי חייו של הפנסיונר. בנוסף קיימת אפשרות לתשלום פנסיה מובטחת למשך תקופה של עד 240 חודשים. יש לקבל ייעוץ פנסיוני אצל בעל רשיון מוסמך בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.