פנסיה כהוצאה מוכרת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 11:36, 14 באוקטובר 2015

  לפי מה שאני מבין אחד היתרונות הגדולים בהפרשה לקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים היא העובדה שההפרשה מהווה הוצאה מוכרת (עד לתקרה מסוימת). מאידך, מה שאני לא אוהב בקרן פנסיה היא העובדה שבהגיע לגיל פרישה אתה מקבל קצבה חודשית שבמשך השנים ייתכן ולא תגיע לסכומים שהופקדו בקופה (למשל במקרה של פטירה מוקדמת). האם יש הפרשה המוכר כהוצאה מוכרת ומצד שני שניתן למשוך את הכספים בפטור ממס בגיל הפרישה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  ו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  07:22, 15 באוקטובר 2015

  ראשית לענין הטענה שהעלית לקבלת סכומים שנמוכים מסכום הצבירה במקרה של פטירה לאחר תקופה קצרה לאחר היציאה לפנסיה, הטענה נכונה לגבי קרנות פנסיה וותיקות.בקרנות פנסיה חדשות המצב שונה- אדם יכול לקבל בעת פרישה קצבה מובטחת, בכל מקרה גם בפטירה, לתקופה של 240 חודשי תשלום. תבדוק את הנושא היטב מול משווקים / יועצים פנסיוניים. כעקרון הפקדות לקרן פנסיה אינן ניתנות למשיכה הונית בעת פרישה (למעט היוון של חלק הפנסיה העולה על ה'הקצבה המזערית' באם הפנסיונר מקבל כזו מקרן פנסיה / פנסיה תקציבית(כ-4000 ש"ח) ועד לתקרה של 9,000 ש"ח)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.