קרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • חן

    נשלח ע"יחן 13:57, 1 באוקטובר 2013

    שלום רב, אני קצת מבולבלת מקרן הפנסיה שלי, ורציתי לבקש עזרה. אני מבינה שישנו צד התגמולים - אותם מפרישים אני והמעסיק שלי וישנו את צד הפיצויים, אותו מפריש רק המעסיק. פוטרתי ממקום עבודתי וברצוני לדעת, במידה וארצה למשוך חלק מהכספים, מה מגיע לי למשוך והאם צריך לשלם בגין זה מס? ומה קורה, במידה ולא ארצה למשוך ואגיע לגיל פנסיה, מה יהיה מותר לי למשוך, והאם גם אז הדבר יהיה כרך בתשלום מס?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

    עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

    10:32, 5 באוקטובר 2013

    שלום,

    ראשית יוסבר כי במידה וההפקדות בגין פיצויי פיטורים הופקדו מכוח צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק ("פנסיית חובה") או כל הסדר אחר אשר מכוחו חלות עליהן הוראות סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין, הסכומים הצבורים שייכים לך גם במקרה של התפטרות מעבודה בנסיבות אשר אינן מזכות בפיצויים לפי חוק.
    ככלל משיכת כספי התגמולים שלא במסגרת אירוע מזכה חייבת במס ואף עשוייה לפגוע בזכאותך לקבלת מרכיב פיצויי הפיטורים בפוליסה.
    מאידך גיסא, במידה ותמתיני עד להגיעך לגיל הפרישה, הרי שבאופן עקרוני קבלת הקצבה במעמד זה פטורה ממס.

    בברכה,
    דוד בכור, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.