מינוי בן ממשיך חדש לאחר שבן ממשיך ראשון נפטר - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 13:09, 12 באוגוסט 2013

  שלום! במצב בו ההורים ממנים בן ממשיך במשק (ומנוי זה הושלם עפ"י דין) אך הבן הממשיך נפטר לפני ההורים, האם הזכויות של "בן ממשיך" עוברות אוטומית לאלמנתו של הבן (והיא בעצם היורשת בפועל, לאחר פטירת ההורים) או שעל ההורים למנות בן ממשיך חדש?

  השב
 • 12:15, 14 באוגוסט 2013

  אלי שלום רב

  בן ממשיך כידוע לך התוקף שלו הוא מיום פטירת שני ההורים בעלי הנחלה. לא מסרתה מי הבן ממשיך האם גם האישה רשומה בנחלהאו לא .

  יש הורים שרושמים את שני בני הזוג ויש שרושמים רק את הבן או הבת שלהם. יחד אם זאת כמו שצינתי בפתיח התוקף של בן ממשיך מתחיל ביום מסויים ולא לפני כן.

  אם תעביר לי את כתב המינוי שקיבלתם אוכל להתייחס יותר בפרוט למקרה הספציפי שלך. \

  בברכה

  עו"ד רון שוורץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.