חלוקת אחוזי בנייה בבית טורי צמוד קרקע - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 00:04, 27 בדצמבר 2013

  כיצד אמורים להיתחלק אחוזי בניה בבית טורי צמודקרקע 4יח שבמקור ניבנו בגודל שווה ושהועדה לתיכנון קבעה חלוקה שווה שההגדלות יהיו שוות דייר חדש טוען לחלוקה לפי היחסים ברכוש המשותף שנירשמו בצו רישום הית משותף ואשר שיקף שטחי דירות שניבנו חלק הביתר וחלק לא בטרם נירשם כבית משותף בחוזי החכירה במינהל רשום רבע מהמיגרש

  השב
 • 08:38, 27 בדצמבר 2013


  מוטי שלום רב

  נושא זכויות בניה זה דבר מורכב וכל מקרה לגופו. כדי לענות בצורה פרטנית יש לראות את המסמכים המוגעים בבית הספציפי שלך / כם.

  בצורה כוללנית זכויות הבניה זו לא זכות במקרקעין אבל חייב להרשם בתקנון הבית המשותף במידה ולא רשום זה לפי חוק המקרקעין. . ע"פ חוק המקרקעין גם בניין שמתאים להיות כבית משותף חלות עליו הלכות הבית המשותף.

  זכויות הבניה שייך לצד התכנוני כך שהוא מוסדר בוועדה המקומית לתכנון ובניה. במידה ונעשתה תב"ע חדשה ונוספו זכויות נוספות ו/או שרוצים לחלק ולהצמיד זכויות בניה מתוכניות קודמות יש אפשרות לעשות זאת בהסכמה בין הדיירים. במידה ואין הסכמה יש לפנות להליך שיפוטי מתאים.


  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.