הליך תקין של רישוי בנייה - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אלכסנדרה

  נשלח ע"יאלכסנדרה 19:47, 14 באוגוסט 2014

  שלום רב. קיבלנו מכתב ממנהל ההנדסה של העירייה, ובו בקשת להיתר בניה שהגישו שכנינו הגרים בדופלקס. הם מבקשים: תוספת שטחים בקומות חלקיות בקומה ג' ובקומה ד + גגון (על גבי מרפסות קיימות). על המכתב חתומה מהנדסת העיר. הבקשה על כל נספחיה מצויה במשרדי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, לעיוננו. השאלה היא: האם ההליך התקין אינו דורש שהמבקש יגיע לשכניו עם התוכניות, ויחתים אותם על התוכניות? יש לציין שהשכן הינו בעל תפקיד בכיר בעירייה. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  ציון יהודאי,מנהל הפורום

  20:51, 14 באוגוסט 2014

  אלכסנדרה שלום.
  עפ"י תקנות התכנון והבניה (בקשה להיתר תנאיו ואגרות), אכן נדרשת חתימתם של כלל של הבעלים בנכס על הבקשה להיתר. אלא שבהיעדר חתימה של מי מהם, ובהתאם לתקנה 2ב(1) , אם לא כל הבעלים בנכס חתמו על הבקשה להיתר,על מבקש ההיתר להמציא לוועדה המקומית העתק מהבקשה לאלה שלא חתמו והוועדה תמציא להם את ההעתקים; כאן יוער כי עם קבלת ההודעה על בקשה להיתר, עומדת לכם הזכות להתנגד להיתר, וזאת מטעמים תכנוניים בלבד. כאן מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד המתמחה בתחום. ועדת המשנה להתנגדויות תזמן אתכם לדיון, תדון בהתנגדות ותודיעכם את החלטתה. לכם עומדת הזכות, אם התנגדותכם תידחה, להגיש ערר לוועדת הערר המחוזית על ההחלטה בהתנגדות.
  בהצלחה

  תגובה
 • 11:15, 15 באוגוסט 2014

  תודה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.