עונש על תגובה לאחר תקיפה אלימה - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • סער

  נשלח ע"יסער 10:35, 25 בפברואר 2015

  שלום האם כאשר אדם מחזיר באלימות לאחר שאדם אחר תקף אותו ראשון האם מקלים בעונש של המותקף הראשון (מתחשבים)?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  18:49, 25 בפברואר 2015

  שלום סער,
  על מנת לתת לך תשובה מוסמכת ובדוקה עלי לקבל ממך פרטים רבים נוספים, בעיקר על נסיבות האירוע.
  באופן כללי, מבלי לקחת בחשבון האם היתה לך הצדקה לפעול תוך "הגנה עצמית", מתחשבים בהתגרות מיידית של המתלונן ומה היתה עוצמתה בפועל, מידת תרומתו לאירוע האלים וכד', לצורך הקלה בעונש.

  העיקרון המנחה בענישה הוא עיקרון ההלימה, דהיינו קיומו של יחס הולם בין חומרת מעשה העבירה בנסיבותיו ומידת אשמו של הנאשם ובין סוג ומידת העונש המוטל עליו.
  אשמתו של הנאשם היא הבסיס לקביעת העונש, אולם יש להביא בחשבון גם את ההשפעות הצפויות של העונש על עתידו של הנאשם ועל סיכויי שיקומו בחברה.
  עונש הוגן הוא עונש המאזן נכונה בין כלל הנסיבות ובעיקר ראוי לשקול את מניעיו ומטרותיו של הנאשם, עברו ונסיבותיו האישיות והכלכליות, בית המשפט חייב להתחשב בהשפעות אשר הביאו את הנאשם לעבור את העבירות ומנסיבותיו האישיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.