בקשה למחיקת פרסום על מעצר - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • שמעון י.

  נשלח ע"ישמעון י. 00:25, 3 בספטמבר 2015

  שלום, אני רוצה לברר מה הזכות שלי לדרוש מחיקת פרסום שלילי על מעצר שהיה התיק נסגר וסתם היתה עלילה זדונית. פניתי וכל אחד אומר משהוא אחר מה ניתן לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  00:38, 3 בספטמבר 2015

  שלום שמעון,

  על מנת לתקן את הנזק התדמיתי שנגרם לך בעקבות חקירה פלילית, רצוי שתפנה לעו"ד על מנת שייעץ לך באופן פרטני ואישי.
  באופן כללי, תיקון שהכניס המחוקק לחוק איסור לשון הרע, מחייב כיום את אמצעי התקשורת בחובת עדכון ופרסום.
  על פי סעיף 25א לחוק איסור לשון הרע, במידה ופורסם באמצעי תקשורת שנפתחה חקירה פלילית נגד אדם או שנעצר בעקבות החקירה או שהוגש נגדו כתב אישום או שהורשע בעבירה, והתקבלה החלטה לסגור את התיק הפלילי, לא להגיש כתב אישום או לעכב הליכים, או שזוכה האדם או התקבל ערעורו לפי העניין, ודרש אותו אדם בכתב מאמצעי התקשורת לפרסם את ההחלטה העדכנית, יפרסם אמצעי התקשורת את ההחלטה העדכנית בתוך זמן סביר מיום קבלת הדרישה לכך.

  מטבע הדברים, עצם הפירסום באמצעי התקשורת על פתיחה בחקירה פלילית כנגד אדם ובוודאי על מעצרו ו/או הגשת כתב אישום כנגדו, פוגעים קשות בשמו הטוב.
  לחשוד או לנאשם בהליך פלילי, פתוחה האפשרות לדרוש לפרסם עידכון ולוודא את הסרת הפרסום השלילי אודותיו ולטהר את שמו בציבור.

  המחוקק אף חייב את אמצעי התקשורת לפרסם את ההחלטה העדכנית בהבלטה הראויה ובהתחשב, בין השאר, בדרך שבה פורסמה הידיעה שאותה יש לעדכן וקבע כי הפרת הוראה חובת העדכון מקימה עילת תביעה אזרחית.

  רצוי שעו"ד יבוא בדרישה להסרת הפרסום השלילי או הפוגעני ויקבע לאמצעי התקשורת כיצד הוא מעוניין שזה יפורסם.

  בהצלחה,

  תגובה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.