ביטול זכרון דברים ע"י הקונה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מייקל הילמן

  נשלח ע"ימייקל הילמן 17:09, 19 בדצמבר 2012

  מה הפיצוי בגין הפרת זכרון דברים? נחתם זכרון דברים עם קונים לרכוש את הדירה שלי ב 1.8 מיליון ש"ח, בכפוף לחוזה מכר עד מועד קבוע, ללא התייחסות לגובה הפיצוי בגין הפרה, אולם מספר ימים לאחר מכן הודיעו לי בע"פ כ"דרך אגב" כי הם שינו את דעתם. איזה פיצוי מגיע לי בגין אותה הפרה? תודה

  השב
 • 18:23, 19 בדצמבר 2012

  שלום רב. כבר נפסק בפסיקה כי "צדדים העורכים הסכם מוקדם בכתב ומסכימים במסגרתו לחתום על חוזה בשלב מאוחר יותר, מוחזקים כמי שלא ראו בהסכם המוקדם בסיס להתקשרות מחייבת. ברם, חזקה זו ניתנת לסתירה אם מוכח באופן ברור שכוונת הצדדים הייתה להתקשר באופן מחייב אף בלא לחתום על החוזה."
  מכאן שיש להוכיח כי היתה כוונה אמיתית להתקשרות. גם אם יוכח שהיתה כוונה ושהיתה הפרה של חובת תום הלב בניהול מו"מ יהיה צורך להוכיח את הנזק שנגרם על מנת לתבוע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.