חסימת שטח משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 01:00, 8 בינואר 2014

  שלום בבניין שבו דירה בבעלותי כביש כניסה לחניון האחורי של הבניין, שטח הכביש הינו שטח משותף ומהווה גם מעבר לכניסה האחרוית לבניין, כניסה זו משמשת גם לנכים או לכל דייר שרוצה להיכנס לבניין מבלי לעלות מדרגות (רוכבי אופניים ונושאי משאות שונים). וועד הבית התקין בכניסה לכביש שער חשמלי אך סיפק שלט לשער רק לדיירים שלהם חניה בבניין (לא לכל הדיירים חניה) ובכך חוסם את השטח הציבורי ואת נגישות הנכים לכניסה האחרוית שנועדה עבורם, חשוב לציין שכל בעלי הדירות (כולל אני) שלמו עבור השער. מה עושים? בברכה

  השב
 • 10:46, 29 בינואר 2014

  ליאור שלום,
  לגבי וועד בית בבניין משותף, לפחות פעם בשנה תתכנס האספה הכללית של הבניין המשותף, בה נדרשים להשתתף מחצית מבעלי הדירות בבניין ו/או מיופי הכוח של בעלי הדירות (שוכרים של דירות בבניין אינם רשאים להצביע במסגרת האספה הכללית אלא אם קיבלו ייפוי כוח בכתב מבעל הדירה להופיע בשמו ולהצביע בשמו באסיפה). קיימת חשיבות להשתתפות באסיפה הכללית שכן במסגרתה נקבעות דרכי ניהולו של הרכוש המשותף, לרבות בחירת ועד הבית, קביעת ההוצאות הכרוכות בניהול הרכוש המשותף ונושאים שונים אשר עיקרם הנו יחסי השכנות בבית המשותף.

  לעניין זה רכוש משותף הנו: גג הבניין, מעליות, גינה, מתקני הסקה, מקלטים, לובי הבניין, ניקיון ותחזוקת הבניין וסביבתו וכיו"ב.

  בטרם קיום האספה הכללית של הבניין יש להודיע על כך לדיירי הבניין, בהודעה כתובה, בה מצוינים נושאי האספה העומדים על סדר היום, לפחות חמישה ימים מראש, וניתן לעשות זאת במסגרת תליית מודעה במקומות בולטים בהם סביר להניח כי כלל בעלי הבניין יחשפו אליה (כגון בכניסה לבניין ו/או בחדר המדרגות ו/או במעליות הבניין).

  יש לבדוק אם אכן התנהלה האספה כנדרש עפ"י חוק, ושם המקום להשיג על הצעות
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.