open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 16 בינואר 2014

            פיצוי על שימוש ברכוש משותף

            היי מאיר,
            בבניין המשותף בו אני גר,מתבצע שימוש פרטי ברכוש המשותף ללא אישור,
            על ידי חלק מהדיירים באמצעות מכלי אחסון\ארונות, ובאמצעות חדר קטן
            שנבנה על גג משותף ללא אישור. האם במסגרת סעיף 33 לחוק המקרקעין, שקובע
            פיצוי ראוי על שימוש במקרקעין משותף,ניתן\ראוי לדרוש תשלום על השימוש,שמקובל
            לשלם על שטחי אחסון בעיר בה אנו גרים, ובהתאם לגודל נפח השימוש בו עושים הדיירים?. תודה.

            16 בינואר 2014
          • 29 בינואר 2014

            פיצוי על שימוש ברכוש משותף

            אמיר שלום,
            שימוש מותר בשטחים ציבוריים משותפים בבניין מגורים, נקבע בסעיף 31 (א) לחוק המקרקעין , כי באין הסכמה אחרת שנתקבלה כדין, רשאי כל דייר בבניין, ללא צורך בהסכמת יתר הדיירים, לעשות שימוש סביר במקרקעין משותפים ובלבד שלא ימנע שימוש כזה מדייר אחר.
            אין באמור לעיל כדי להוות חוות דעת משפטית, אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ע"י עו"ד הבקיא בנושא, ואין בכך כדי להוות המלצה לעשיית פעולה משפטית או הימנעות מעשייתה.
            בברכה,

            29 בינואר 2014
          • 16 בינואר 2014

            פיצוי על שימוש ברכוש משותף

            או שאולי יש לחשב סכום לפי עלות של שכירות?

            16 בינואר 2014
            • 29 בינואר 2014

              פיצוי על שימוש ברכוש משותף

              אמיר שלום,
              ללא קבלת היתר בניה מהרשות המקומית המוסמכת, ובנוסף, הצורך בקבלת הסכמתם של כל הדיירים בהתאם לסעיף 62 (א) לחוק המקרקעין, הקובע מפורשות, כי: "אין לקבוע הצמדה של חלק מסוים מהרכוש המשותף לדירה פלונית אלא בהסכמת כל בעלי הדירות", מדובר בהשתלטות ע"י בנייה בשטחים הציבוריים. אי לכך, לא ניתן לחשב עלויות פיצוי על מבנה שאינו ברישוי.
              אין באמור לעיל כדי להוות חוות דעת משפטית, אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ע"י עו"ד הבקיא בנושא, ואין בכך כדי להוות המלצה לעשיית פעולה משפטית או הימנעות מעשייתה.
              בברכה,

              29 בינואר 2014
            • 19 בינואר 2014

              פיצוי על שימוש ברכוש משותף

              האם הדיירים שעשו שימוש בשטח המשותף חייבים גם לשלם רטרואקטיבית על השימוש שעשו במהלך השנים שחלפו?

              19 בינואר 2014
              • 29 בינואר 2014

                פיצוי על שימוש ברכוש משותף

                אמיר שלום,
                לפי דבריך, ניתן להסיק כי מדובר בהסגת הגבול ושימוש שלא כדין ברכוש משותף.
                באופן עקרוני, ניתן להגיש תביעה בבימ"ש בגין עוולה מסוג זה.
                עליך להיעזר בעו"ד שילווה אותך בהליך המשפטי.
                בברכה,

                29 בינואר 2014
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form