עסקת קומבינציה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • קבלן

  נשלח ע"יקבלן 01:08, 15 בדצמבר 2014

  שלום, בהסכם קומבינציה נכתב כי בעל הקרקע יעביר חצי מהדירות על שם הקבלן רק אחרי שיוסרו כל החובות השעבודים וכו'. הקבלן בנה את הבנין ובעל הקרקע קיבל את דירותיו לפי ההסכם אך לא העביר את הבעלות על שאר הדירות על שם הקבלן. היו כל מיני דיונים בבית המשפט וכעת (16 שנה אחרי שנחתם הסכם הקומבינציה) הקבלן תבע מבעל הקרקע לרשום את הבית כבית משותף ולהעביר את הדירות על שמו. בעל הקרקע טוען כי הקבלן חייב לו כסף מלפני 16 שנה (ושכעת החוב הוא כמעט פי 10 בגלל הצמדות וכו') וכי מדובר בחיובים שלובים ולכן הוא לא מעביר לו את הדירות ולא חותם על בית משותף. עו"ד של הקבלן הסכים בבית המשפט להיות החיובים שלובים. שאלתי היא- האם עכשיו לא יוכל הקבלן לטעון להתיישנות של החוב- האם אפשר היום לטעון על חוב מלפני 16 שנה? ועל כל מיני ליקוים שמעולם בעל הקרקע לא תבע ממני לתקן. סליחה על האורך ותודה מראש על התשובה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  12:03, 15 בדצמבר 2014

  שאלתך אינה נוגעת לדיני מקרקעין אלא לדיני התיישנות. בהחלט יתכן מצב שבו עולות טענות ישנות לדיון טרי. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.