נציגות דיירים בתמא 38 - חובות וזכויות משפטיות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 16:32, 4 בספטמבר 2016

  שלום למנהלי ולחברי הפורום, יש לי שאלה משפטית עקרונית - באיזה חוק מעוגנים היחסים שבין נציגות הדיירים בפרויקט תמא 38 לדיירים - חובות וזכויות. להלן סיפורי בקצרה: אנו בניין עם 10 דיירים בגבעתיים. 7 דיירים החלו הליך של תמא 38. בסיום ההליך הציעו לשאר 3 הדיירים להצטרף. כאשר ביקשנו נתונים שונים על מנת לבחון את הנושא התבררו לנו העובדות הבאות ש 7 הדיירים ניסו להסתיר. 1. נבדק רק יזם אחד ומולו הם רוצים לחתום. 2. קיים קשר מוקדם בין היזם לאחד מחברי הנציגות. נעשה הליך ללא שקיפות, ללא גילוי מידע, הסתרת מידע, לא נעשה גילוי נאות על הקשרים בין היזם לחבר הנציגות. אנחנו איננו מתנגדים לתמא, אולם איננו יכולים לחתום על חוזה כאשר ההליך שבוצע הינו בעייתי ואולי לא כשר. האם יש חוק מסוים שניתן להפעיל סנקציות כנגד חברי הנציגות לאור התנהלותם הבעייתית, האם הם בבחינת ישות משפטית שניתן לתבוע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:29, 6 בספטמבר 2016

  חוק המקרקעין מסדיר את ענייני ניהול הבית המשותף, בתקנון שהינו חלק מהחוק ומהווה ברירת מחדל. על התקנון שבחוק ניתן להתנות ואזי נרשם תקנון מוסכם. נציגות הבית המשותף היא גוף משפטי חריג שעליו להתנהל לפי הוראות חוק המקרקעין והדין הכללי. הסכנה של היעדר שקיפות כמו גם הסכנה של קיפוח זכויות מיעוט חייבת להיות נר לרגלי הנציגות. תקיפת פעולות הנציגות מתבצעת בהליך משפטי שמתברר בפני המפקח על רישום המקרקעין במחוז הרלוונטי, לפי מיקום הבית המשותף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.