צו ירושה של נכס - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 17:06, 8 ביוני 2014

  שלום רב , ביהמש פסק לאבי ולצד נוסף במשפחה חלוקה של אחוזים בנכס שהיה בבעלות סבתי , מאז הצו עברו 4 שנים כאשר הצד הנוסף טוען שברצונו לרכוש את הנכס ונעלם , אין כל אפשרות לתקשר איתו כלל , סחבת של 4 שנים בהם אנו נאלצים לממן את הוצאות הבית כמו ארנונה ובלאי מה עלינו לעשות?????

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:09, 8 ביוני 2014

  אין שום צורך להמתין לצד השני. אם אין הוראות מיוחדות בצוואה לגבי ניהול הנכס, הרי שמצבכם כמצבו של כל שותף בנכס שהשותף האחר מזניח אותו. בהנחה שאין כאן עובדות או נסיבות נוספות שמשנות מתשובתי, הרי שיש לבחור בין שתי אפשרויות: האחת - לבקש מייד פרוק שיתוף בנכס על מנת שיימכר החוצה. האחרת - לנקוט פעולות ולנהל את הנכס באופן שיכניס הכנסה. ואם לשותף יש טענות, שיפנה לבית משפט.

  תגובה
 • 07:56, 9 ביוני 2014

  היי כן אני יודעת רק שהבעייה היא שערך הדירה הוא 270 א שח ולא כלכלי להשכיר עם כל ההוצאות כשבסופו הוא יצטרך לקבל את חלקו
  שאלתי האם ניתן לפנות לפירוק עי תביעות קטנות , צריך לשלם אגרה ? מה ההליך?
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:41, 9 ביוני 2014

  בית המשפט המוסמך לביצוע פרוק שיתוף הוא בית משפט השלום. אם אתם ו"השותף" הנעלם קרובי משפחה מדרגה ראשונה, תהיה סמכות לבית המשפט למשפחה. יש אגרת בית משפט בתביעה לפרוק שיתוף. ההליך מתחיל כמו כל הליך משפטי אחר - יש להגיש כתב תביעה לפרוק שיתוף ולשלם אגרת בית משפט. בדרך כלל אין דיונים מרובים בהליך כזה משום שהזכות לפרוק שיתוף היא זכות חשובה מאוד . בית המשפט נותן צו לפרוק שיתוף ובדרך כלל, אם אין הסכמה בין הצדדים על המכירה, ממנה בית המשפט כונס נכסים שיבצע את המכירה בשם הצדדים ובמקומם. בית המשפט יפסוק את שכר הכונס, שישולם מתוך התמורה עבור הדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.