סוג הסכם פעולה במצב זה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עמיר

  נשלח ע"יעמיר 08:39, 15 בספטמבר 2014

  אחד ההורים נפטר. יש צו ירושה. הןרה וילדים. מה נדרש כדי לכתוב הערת אזהרה של הילדים על חלקו של ההורה המבוגר. מסיבות של מניעת תקלות בעניין חלקו. הוא חותם בלי חשבון והבנה. האם זכרון דברים לחלקו הסכם רכישה רגיל או זכרון דברים להעברה במתנה לכל הילדים בשווה. מה עדיף למיסוי. נציין שלכל ילד דירה אחת על שמו? האם לאור הדברים תיתכן עדיפה העברה בטאבו בעודו בחיים דווה לכל הילדים?גם מבחינת סוג העברה במתנה או רכישה רגילה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:52, 15 בספטמבר 2014

  אם אביך לקה בכישוריו השכליים אסור לכם להחתימו על שום מסמך ויש לנקוט הליך של אפוטרופסות. אם הוא עדיין כשיר לפעולה משפטית יש אפשרויות שונות ולכל אחת השפעה אחרת ותוצאה אחרת. אתם מספר ילדים ולכל אחד עשויים להיות שיקולים שונים. לכן מומלץ יעוץ פרטני אישי במצב כזה.

  תגובה
 • 13:36, 18 בספטמבר 2014

  תודה על תשובתך. כל הילדים רוצים בהסכמת האב לחלק את החלק הבלעדי שלו בירושה בהסכמה לכולם שווה בשווה.
  איננו רוצים לבצעה כרגע. מעדיפים לחתום זכרון דברים בין האחים לאבא בהסכמתו. שיהיה כמו הכנה להסכם עם הערת אזהרה בטאבו.
  השאלה במקרים כאלה מה נהוג? הסכם זכרון דברים שהוא כמיכרה רגילה או עדיף הסכם זכרון דברים העברה במתנה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:23, 18 בספטמבר 2014

  אין משמעות משפטית למונח "זכרון דברים". אם ההסכם כולל פרטים מספיקים, הריהו חוזה לכל דבר וענין ומחייב דיווח למיסוי מקרקעין ותשלום מסים. אם איננו כולל פרטים מספיקים אין לו ערך מחייב או מגן כפי שאתם רוצים. הסכם שיתאר מכירה רגילה יהיה חייב בדיווח ובתשלום מס. ייתכן שפעולה משפטית אחרת תועיל. אבל לשם כך יש לשמוע מה כל אחד רוצה ומה ניתן לעשות ומה מצבו המשפטי של הנכס. ובעקר מה מצבו השכלי של האב.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.