ציווי מניעת מכירת דירה - המשך - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 15:40, 14 בדצמבר 2014

  שלום ראשית, תודה על תשובתך, כולל תיקון בעברית (ממש לא בציניות. לא שמתי לב לכך עד להתייחסותך). ענית שאפשר לטפל בהגשמת השאיפה בדרך של צוואה. 1.כיצד אז מתקיימת ההגנה? האם במועד קיום הצוואה, כשהרשם רואה את ההתנייה שבצוואה, הוא דורש לרשום את האזהרה, או בדרך אחרת? 2.כיצד ניתן לבצע את הרישום ללא עו"ד? אני יכול ללכת ללשכת הרישום, למלא את טופס בקשת הרישום, לשלם את האגרה הנדרשת ויבצעו שם את הרישום?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:01, 14 בדצמבר 2014

  1. הרשם לענייני ירושה איננו מתעסק בהוצאה לפועל של צוואה. סמכותו מסתיימת כשניתן צו קיום. אין זה מאחריותו ולא מסמכותו לטפל בביצוע של הוראות בצוואות.

  2. צר לי עליך אבל בזמן בו תקויים צוואתך כבר תהיה מאוד מאוד מת. אחרים יעשו את קיום צוואתך עבורך.

  3. בעקרון - משניתן צו קיום, יכול כל אדם שיש לו ענין בקיום הצוואה להגיש את צו הקיום לרישום בלשכת רישום המקרקעין. בעת הרישום ירשום רשם המקרקעין כל הערה מתבקשת מתוכן הצוואה כמו למשל הגבלה על מכירה. לא נרשם תוכן ההערה אבל יירשם שזכויות היורש כפופות לסעיף כך וכך בצוואה.

  תגובה
 • 17:30, 14 בדצמבר 2014

  לגבי סעיף 2 בתשובתך, מצחיק אבל נכון...
  בכל אופן, התכוונתי בשאלתי בנוגע ליכולתי לרישום הערת האזהרה עוד בחיי.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:24, 14 בדצמבר 2014

  הערת אזהרה היא הודעה לציבור על קיומה של התחיבות כלשהי. הערת אזהרה נרשמת לפי מסמך התחיבות בין בעל הזכות במקרקעין לבין מי שכלפיו יש התחייבות. לפיכך אם אתה מתחייב כלפי זוגתך ומעניק לה זכות כלשהי במקרקעין שלך, אתה יכול לרשום הערת אזהרה לטובתה כעת בחייך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.