אופן חלוקת עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 01:31, 10 בפברואר 2015

  אם מתו הורים שהגדירו בצוואתם כי שלושת ילדיהם יתחלקו באופן שווה בעיזבון, ואחד מילדיהם אינו בחיים. 1. לאן עובר חלקו של הילד שאינו בחיים? - ליורשיו, כלומר לבת זוגו וילדיו שלו, או שמתחלק בין שני אחיו החיים? 2. לגבי מצב אחר - מה קורה אם מתו בני זוג ובנם ואין להם ילדים נוספים. לאן עובר עזבונם (אם יש להם הורים או אחים או במצב שאין להם הורים או אחים חיים). תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:19, 10 בפברואר 2015

  1) אם הילד היורש נפטר לפני הוריו, יבואו במקומו ויירשו את חלקו ילדיו של הנפטר. אם נפטר אחרי הוריו יירשו את חלקו ויבואו במקומו יורשיו של הנפטר לפי צוואה או לפי דין,

  2) חוק הירושה קובע נוסחה של יורשה: ראשית מחפשים צאצאים (ילדים נכדים נינים). בהעדר צאצאים הולכים להורים ולילדי ההורים (אחיות/אחים) ובהעדרם לצאצאיהם (אחיינים וילדי האחיינים). אם אין כל אלה מחפשים סב/סבה או את צאצאיהם (דודות/דודים) או צאצאי-צאצאיהם (דודנים). אם אין אף אחד מכל אלה, העזבון עובר לטובת המדינה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.