כספי ירושה המופקדים בנאמנות אצל עו״ד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עתניאל לירן

  נשלח ע"יעתניאל לירן 15:05, 12 במאי 2015

  המושג ׳נאמנות׳ : כסף הנמצא בנאמנות אצל עו״ד ומיועד להיות מחולק בין שניים. בא האחד וטוען שהשני חייב לו סכום מסויים מתוך הכסף הנ״ל. השני טוען שאין דברים בגו ואין שום חוב. האם מי מהצדדים חייב להמציא הוכחה לטענתו לעוה״ד ה׳נאמן׳ או שמא אין זה עניינו של עוה״ד ה׳נאמן׳ וכל עוד יש חילוקי דיעות, לא יחלק ביניהם את הסכום עליו ישנה מחלוקת עד שתייושב?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:27, 13 במאי 2015

  אם יש נאמנות לטובת מספר אנשים, אין הנאמן יכול לפעול אלא בהתאם לכללי הנאמנות כפי שנקבעו בהסכם שיצר את הנאמנות. אם אין בהסכם קביעה לגבי מצב כפי שאתה מתאר, ואם אין הסכמה של כל הנהנים להעברת כספים כמתואר, הנאמן אינו רשאי להעביר כספים. במצב כזה על הנאמן לפנות לבית משפט שייתן לו הוראות כיצד לפעול, או להפנות את דורש הכסף שיגיש תביעה לבית המשפט המוסמך שייתן פסק דין מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.