• 3 ביוני 2015

  הלכת השיתוף וצוואת יורש אחרי יורש

  כאשר יש שני בני זוג נשואים עם רכוש משתף. לאישה מן הסתם יש 50% מהרכוש ולבעל יש 50% מהרכוש. במידה ומדובר בצוואת יורש אחרי יורש הבעל הוריש לאשתו את כל רכושו ולאחר אריכות ימים הוא קבע לחלק את רכושו שווה בשווה בין חמשת ילדי בני הזוג.במידה ומדובר בצוואת יורש אחרי יורש. היורש הראשון אינו יכול להוריש באופן שונה ממה שמוכתב בצוואה לפיה ירש. האם זה אומר שכאשר הבעל נפטר קודם והאישה עכשיו באה לעשות צואה חדשה היא צריכה להעתיק מילה במילה מה שהבעל ציוה?? ומה לגבי הרכוש ששייך לה מתוקף הלכת השיתוף?? את הרכוש שלה היא גם חייבת לחלק שווה בשווה לפי מה שקבע הבעל ?? הרי לפעמים למרות מה שהבעל ציוה ביורש אחר יורש האישה רוצה לייחד נכס גדול יותר לילד אחר שזקוק ליותר ונכס קטן יותר לילד שזקוק לפחות. איך ניתן לעשות זאת?

  3 ביוני 2015
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 3 ביוני 2015

  הלכת השיתוף וצוואת יורש אחרי יורש

  כפי שעניתי למטה לשואל אחר: הציווי של הבעל חל על נכסיו בלבד ועל חלקו ברכוש המשותף. האשה יכולה לצוות כרצונה בחלק שלה - לחלק שווה או לחלק אחרת או לא לתת דבר לאף אחד מהילדים.

  . לגבי מה שקבלה בירושה מבעלה ויש לגביו הוראת "יורש אחר יורש" אינה חייבת כלל להתייחס, כי הוראות הצוואה הראשונה עדיין בתוקף והיורשים אחר יורשת זאת יכולים לזכות מכחה של הצוואה הראשונה .

  3 ביוני 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?