הסכם בין יורשים למנהל עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ורדה

  נשלח ע"יורדה 05:57, 6 באוגוסט 2015

  שלום האם יורשים יכולים לערוך הסכם עם עו"ד שהם מבקשים למנותו כמנהל עיזבון?מדובר בהסכם לגבי שכ"ט, שקיפות, וכו'. האם הסכם כזה בכלל תופס ומחייב את מנהל העיזבון, כך שאם לא ינהג לפיו, יוכלו היורשים לפנות לבית המשפט? תודה ורדה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:19, 6 באוגוסט 2015

  מנהל עזבון מתמנה רק לפי חוק. מי שיכול למנות מנהל עזבון הוא בית משפט למשפחה או הרשם לענייני ירושה (כיש סבה לכך והכל מסכימים). משמונה מנהל עזבון הוא פועל לפי חוק והוראות בית המשפט ואינו כפוף עוד להסכם כלשהו. שכרו של מנהל עזבון נקבע אך ורק על ידי בית המשפט למשפחה. לפיכך הסכם כאמור בשאלה אינו יעיל.

  אם יש ענין במינוי מנהל עזבון וגם צורך אמיתי בכך, אפשר לפנות לבית משפט למשפחה בבקשה למנות מנהל עזבון. בית משפט אמור למנות מנהל עזבון רק כשישי צורך אמיתי בכך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.