משק חקלאי ,הורשה צוואה , - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 14:31, 7 בנובמבר 2015

  הורנו היסתלקו לעולמם , בצוואתו של האבא הוריש את המשק לבן ממשיך,שיקיימו כיחידה אחת . בהורשת המשק ישנה זכות קניינית ,ולצידה הזכות לחברות מכוח ההסכם המשולש,שהינו חוזה ,בן הבן הממשיך לבין שלושת הגופים . הבן לא נישא מעולם,והיסתלק לעולמו לאחר מיספר שנים ,ורשם צוואה . בצוואתו הוריש את הנחלה ,לאחד האחים , ונוצרה לאח זכות קניינית במשק החקלאי .אך חברות לא בוצעה , מההסכם המשולש . ואף ידוע שחברות אינה ניתנת להורשה .חוזה אינו ניתן להורשה. בית המישפט לעינייני מישפחה נתן תוקף לצוואתו של הבן הממשיך . לשאלתי , האים האח שירש את המשק ונוצרה לא זכות קניינית , אך לא ירש חברות (חברות אינה ניתנת להורשה,חברות הינה חוזה ) ניכנס בנעליו מאחר ואת הסכם המשולש עשה האב עים הבן הממשיך . ועל האח לפצות את אחיו בסכום כספי .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:24, 8 בנובמבר 2015

  הזכויות אינן זהות בכל המושבים. יש לברר לפי ההסכם המשולש וכן ברשות מקרקעי ישראל מה נוהל שלהם במקרה כזה, שכן הנוהל שלהם בענין העברת הזכויות גובר .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.