זכויות ידועה בציבור שנקבעו בהסכם ממון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גדעון טלמור

  נשלח ע"יגדעון טלמור 16:10, 8 בינואר 2016

  כאלמן ערכתי צוואה המחלקת את כל רכושי ונכסי לשלושת ילדי שווה בשווה . היום אני גר עם בת זוג (אלמנה) שלה בית אך בפועל היא גרה בביתי. ערכנו בינינו הסכם ממון המשאיר בידי כל אחד מאיתנו את כל נכסיו מלפני הקשר שנוצר בינינו, למעט חשבון בנק משותף שפתחנו לצורך ניהול הוצאותינו השוטפים . בהסכם צוין שלאחר מותי רכושי יחולק בהתאם לצוואה, כמו כן צוין בו שבת זוגי תוכל להישאר בביתי תקופה קצובה של 180 יום שלא ניתן יהיה להאריכה שלאחריהם תוחזר חזקתה הזמנית על מתלתליה ליורשי ע"פ הצוואה . שאלתי היא: האם חוקי הגנת הדייר עלולים להקנות לה חזקה כל שהיא בדירה בנסיבות אלה ? אם כן, מה ניתן לעשות היום, כדי להבטיח שאכן צוואתי תתקיים כלשונה ופינוי הדירה יתבצע לאחר 180 יום כפי שסוכם בינינו בהסכם הממון שקיבל תוקף בביהמ"ש ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:47, 10 בינואר 2016

  ההבחנה המקובלת בין הסכם ממון לבין צוואה היא שהסכם ממון מגדיר את הקף רכושו של אדם בחייו ואילו צוואה מחלקת את רכושו בין יורשיו. אם אתה רוצה להבטיח זכויות ומגבלות של בת-זוגך לתקופה שלאחר פטירה, מומלץ שתעשה צוואה מתאימה.

  לענין הגנת הדייר - חוק זה לא יחול על המצב המתואר בשאלתך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.