כשרות צוואת עיוור - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 18:58, 28 בינואר 2016

  האם בצוואת עיוור שהוא גם כבד שמיעה שמשתמש באופן קבוע במכשיר שמיעה. וידוע שבעת עריכת הצוואה ובעת חתימתה אותו מצווה היה ללא מכשירי שמיעה. ועל הצוואה אין איזכור להקראת הצוואה. ואין איזכור למכשיר שמיעה וכמו כן גם בתעודה הרפואית אין מופיע שהמצווה עם מכשיר שמיעה ולא מופיע שהוא בכלל סובל מבעיית שמיעה.אבל מופיע שהוא עיוור. בתעודה הרפואית. כאשר ב 6 מקומות רפואיים ניטרלים מופיע שהוא סובל מבעיית שמיעה ואפילו המומחה הרפואי של בית המשפט כותב בחוות דעתו שללא מכשירי שמיעה המצווה חירש בשני אוזניו. האם עורך הצוואה שהוא עורך הדין והוא שמש כעד קיום אומר שהמצווה שהוא שוחח עם המצווה והמצווה הבין כל מילה שנאמרה וכמו כן הוא הקריא לו את הצוואה. עד הקיום השני זה הרופא שטוען שהוא לא זוכר את מעמד הצוואה וכמו כן אין שום איזכור במסמכיו האם לדעתך הלא מחייבת עדות עורך הצוואה מרפאת את טענת הקראת הצוואה? האם אפשר לטעון לאי גמירות דעת? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:48, 28 בינואר 2016

  עיוורון או חרשות כשלעצמם אינם פוסלים צוואה. צרוף כל הנסיבות שתארת יוצר עילה טובה להתנגדות לצוואה. אפשר לטעון שהעיוור לא שמע ולכן לא הבין על מה הוא חותם ואפשר להסתפק בפגמים החיצוניים שתארת כדי להגיש התנגדות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.