תביעת שכירות מעזבון המנוחה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 21:38, 8 בפברואר 2016

  שאלה דחופהחמי נפטר לפני 17 שנים והותיר את חמותי לבד עם בת ובן שהוא בעלי.חמותי לא היתה מוכנה לגור באותה הדירה עקב זיכרונות וחיפשה לקנות דירה.מהמכירה של הדירה לא היתה לה אפשרות לרכוש דירה אחרת, בעלי שהיה בזמנו רווק ועצמאי ובעל יכולת כלכלית מאוד טובה נרתם לעזרת אימו וקנה ביחד איתה דירה מרווחת בשותפות מלאה אף על פי שלא גר שם מעולם. מייד לאחר קניית הדירה ערכה חמותי צוואה בה הורישה לבעלי את חלקה לאחר "שנות חייה" ובטוב ליבו של בעלי לא ביקש ממנה שכירות מעולם על חלקו.לפני כשלושה שבועות חמותי נפטרה ולמרבה הפליאה התברר לנו כי חמותי ערכה צוואה נוספת לפני כשנה בפני נוטריון עם עדים המבטלת את הצוואה הראשונה ובצוואה השניה הורישה את חלקה בדירה לבת שסעדה אותה על ערש דווי. בעלי עדיין שוקל לגבי התנגדות לצוואה אך מצד שני שוקל להגיש תביעה על דמי השכירות שלא שולמו לו במשך 15 שנים.האם בעלי יכול לתבוע שכירות על חלקו עבור 15 שנים מאז שנקנתה הדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:59, 14 בפברואר 2016

  בהעדר הסכם בכתב שבו השותף מוחל על דמי השכירות הוא יכול לתבוע אותם. התביעה איננה מה"עזבון" כי עזבון איננו יכול להתבע. תביעה כזאת מוגשת נגד יורשי המנוחה. בכל מקרה, הזכות לתבוע מוגבלת בחוק ההתיישנות - 7 שנים אחורה מיום הגשת התביעה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.