רשם הוציא צו שלא ביקשנו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 09:50, 15 בפברואר 2016

  שלום, הגשנו בקשה ל"צו קיום צוואה" ברשם הירושות בתל אביב. בטפסים שהורדנו מאתר הרשם "צו קיום צוואה" בסעיף 6 ישנו החלק של הסתלקות ממנה. אימי ואחותה קיבלו ירושה מאחותם שנפטרה, אימי בסעיף 6 בטפסים ביקשה להסתלק מהנכס שקבלה בצוואה לטובת אחותה השנייה, כל זה נכתב בסעיף 6 של הטפסים כולל התצהירים שנמצאים בדף האחרון של הבקשה "צו קיום צוואה". זאת אומרת ביקשנו "צו קיום צוואה" וגם הסתלקות ממנה באותם טפסים של "צו קיום צוואה" לפי סעיף 6 שנמצא בטפסים. הרשם הוציא צו ללא הסתלקות ממנה כפי שבקשנו, לבקשתנו לתקן את הצו הרשם דרש שנגיש בקשה נוספת של הסתלקות עם תצהירים של הסתלקות, לדעתנו אנחנו לא צריכים לעשות זאת מכיוון שכבר בבקשה "צו קיום צוואה" ביקשנו זאת והרשם פשוט שגה והוציא צו שגוי ועל כן על הרשם לגנוז את הצו שהוציא ולהוציא צו חדש מתוקן כפי שביקשנו. האם אנחנו צודקים או הרשם צודק והבקשה "בצו קיום צוואה" בסעיף 6 לא תופסת להסתלקות ממנה כפי שכתוב בטפסים? תודה לעונים.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:44, 15 בפברואר 2016

  אין בהוראות סדר הדין לפיהן פועל הרשם לענייני ירושה הוראה מיוחדת למצב של טעות של הרשם כמתואר בשאלתך. יש נוהל כללי של תיקון צו ירושה. לפי נוהל כזה יש להגיש בקשה נפרדת לתיקון הצו. החלופה - הגשת ערעור לבית המשפט לענייני משפחה . נראה לי שהחלופה של הגשת בקשה לתיקון כפי שנדרשתם היא פשוטה יותר.

  דע כי גם אם הייתם בבית משפט - אם בית משפט נתן החלטה שגויה יש צורך להגיש בקשה מיוחדת לענין תיקון הטעות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.