צוואה על רכוש באיטליה בעברית ובאיטלקית האם חותמים פעמיים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 18:55, 12 באוגוסט 2016

  אימי רוצה לעשות צוואה אצל נוטריון דובר איטלקית על רכוש שיש לה באיטליה. האם ניתן לעשות את אותה הצוואה פעמיים עם אותו הנוסח גם באיטלקית וגם בעברית ולחתום על שניהם גם באיטלקית וגם בעברית. או שצריך לבחור רק שפה אחת?? והאם זה לא סותר את הכלל שלאדם צריכה להיות צוואה אחת אחרונה ובפועל יש שניים (איטלקית ועברית) באותו הנוסח אומנם שנחתמו באותו היום?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  11:58, 14 באוגוסט 2016

  עדיף לעשות אחת שתתאים לדיני מדינת ישראל ואחת שתתאים לדין האיטלקי ושכל אחת תהיה בשפה המתאימה. כל אחת מהן תחול על רכוש במדינה המתאימה וכל אחת תקויים במדינה המתאימה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.