צוואה שנעשתה בצרפתית על רכוש בישראל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 18:31, 19 באוגוסט 2016

  אמא שלי עשתה צוואה בצרפתית על רכוש בישראל. האם כדי להגיש את הצוואה לרשם לענייני ירושה האם צריך לתרגם את הצוואה לעברית ע"י נוטריון. והאם הכריכה של הסרט האדום של הנוטריון צריך להיות עם הצוואה המקורית או על העתק צוואה. האם אין פסול בכך שמחוררים את הצוואה בשני חורים לצורך הסרט האדום?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:46, 21 באוגוסט 2016

  נוטריון איננו משתמש במסמך המקורי אלא בהעתק שלו. הרשם לענייני ירושה לא יקבל לקיום צוואה בצרפתית, אלא ידרוש אישור תרגום נוטריוני שלה, בנוסף להגשת הצוואה המקורית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.