לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ניצה כהן

רישום בטאבו אחרי פטירה

הורי נפטרו, יש צווי ירושה, של שניהם, אני ואחותי יורשות.דירה הרשומה על שניהם, ויש נכס רק על שם אימי. 2 שאלות בבקשה, הנכס שרק רשום על שמה של אימי בטאבו, רשום ,יורשי עזבון..ז"ל. האם זה עדיף להמתין כשזה רשום ז"ל,כ עד שנמכור? כמו שרשום עכשיו ולא על שם אחותי ואני, מבחינת הגנה על הנכס, הבנו שכשרשום ז"ל, אם משהו יבוא לנסות לרשום או למכור שאינו אנחנו, היורשות, כי יצטרכו צו ירושה מקוון. כדיצןבצע העברת רישום, זה בעצם הגנה מסוימת עד המכירה, (כמו הערת אזהרהמסוימת) או שאני טועה. שאלה שניה האם דירת הורים רשומה בטאבו ובמנהל על שניהם, ושולמו דמי היוון רשום בנסח. האם צריך להעביר בטאבו בלבד או גם במנהל. הבניין לפני פינויי בינוי, כדי להמתין עד שהפרויקט יזוז, או להעביר עכשיו על שמי ושם אחותי. תודה רבה, האם אתה מבצע רישומי טאבו לפי צו ירושה גם כן?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

(1) אכן יש כאן לכאורה "הגנה" אבל המצב הזה עלול ליצור בעיה כאשר תצטרכו לעשות משהו לגבי הדירה. למשל להשכיר אותה ולדווח לרשות עלה עברת שם המחזיק לשם השוכר. ככלל מומלץ שנכס יהיה רשום על שם בעל הזכויות האמיתי. (2)דירות בבתים משותפים מעבירים רק בלשכת רישום מקרקעין. (3) במסגרת כל התחדשות עירונית (תמ"א 38 פינוי בינוי ועוד) חייב בעל הנכס האמיתי להיות רשום כי הוא זה שיחתום על המסמכים מול הקבלן הבונה. (4) - כן.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות