• משה

  נשלח ע"ימשה 13:49, 21 ביוני 2012

  אם במהלך החיים המשותפים של בעל ואשתו נרכש רכב שנרשם על האשה. האשה היא זו שחתומה על הסכם ההלוואה מול חברת המימון של הרכב והרכב נרשם על שמה.חשוב לציין שכל הכספים של רכישת הרכב ירדו מהחשבון המשותף של הבעל והאשה. הבעל נפטר והשאיר צוואה לפיו כל עזבונו ורכושו מגיעים לאבא שלו. האם כדי לקבל מחצית משווי הרכב יש להגיש תביעה כנגד האלמנה לפי חוק יחסי ממון. או שניתן לקבל זאת במסגרת הליך הבקשה למתן צו קיום צוואה המתברר בבימ"ש? ברצוננו להימנע מהגשת תביעה לפי חוק יחסי ממון רק לענין הרכב ולכן חשוב לנו לדעת אם יש דרך נוספת לקבל את מחצית משווי הרכב לזוכה עפ"י הצוואה. דבר נוסף-אם ברצוננו לעקל את הרכב האם ניתן לעשות זאת כבר עכשיו או שחייבים להגיש תביעה מתאימה לצורך כך?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:43, 21 ביוני 2012


  1. עיקול רכוש כדי לשמר אותו ולמנוע שינויי בעלות בו אפשר לעשות רק במסגרת הליך משפטי שעוסק באותו פריט רכוש.
  2. במסגרת התנגדות לצוואה אפשר להעלות גם טענות לענין תחולת הצוואה כלומר הרכוש הכלול בה. אלא שיש לטעון טענה זאת באופן ברור במסגרת ההתנגדות.
  3. לגבי הבעלות במכונית: התשובה מצריכה פרטים רבים וברור עובדתי שהפורום אינו המסגרת המתאימה להם, אלא יעוץ משפטי לענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.